Florentynka Muu wychowywała się na małej wsi na Polesiu, pośród przepięknych lasów nad rzeką. Jednak zawsze marzyła o podróżach. Spakowała więc walizkę i razem ze swoją ulubioną zabawką, Świnką, wyruszyła ku wielkiej przygodzie. Kogo spotkała i co znalazła Florentynka podczas wycieczki?
- buduje więzi społeczne
Drogi Rodzicu, Opiekunie,
zachęcamy do aktywizującej zabawy z dzieckiem. Prezentujemy zestaw kart z unikatowymi ilustracjami, które zachęcą dzieci do rozejrzenia się i poznania otaczającego świata. Gra polega na dopasowywaniu kart do różnych kategorii, czyli mechanizmu dobierania w zbiory. Umiejętność klasyfikacji jest potrzebna przy grupowaniu elementów ze względu na ich wspólne cechy.
Tworząc zbiory dziecko rozwija się poznawczo. Ważnym momentem jest, kiedy dziecko zauważy, że dany element może być włączony do kilku kategorii. Określenie części wspólnej zbiorów nie jest prostym zadaniem dla dzieci, dlatego kluczowe jest, aby miało jak najwięcej okazji, by ćwiczyć tę umiejętność. Wiadomo z kolei, że najlepsza nauka ma miejsce przy okazji świetnej zabawy.
Twórcami mechanizmu do gry są Piotr Jasik i jego córka Ania, a przepiękne ilustracje i postać Florentynki Muu stworzyła Ewa Graniak- Wosinek.
„Lubię malować i fotografować. Uwielbiam szarlotkę, kolor niebieski i granie w planszówki! Krówka Florentynka przyszła do mnie pewnego szarego, jesiennego dnia, gdy byłam bardzo smutna. Spojrzała na mnie swoimi wesołymi oczami i sprawiła, że uśmiech pojawił się na mojej twarzy. I tak jest do dziś - zawsze poprawia mi humor. Gdy maluję jej wesołą buzię, to ja też od razu się uśmiecham - serio!”
Ewa Graniak-Wosinek, artystka malarka, fotografka, miłośniczka książek i gier planszowych, ilustratorka, prowadzi bloga „Baba Jaga gra i czyta”.
„Pomysł na grę powstał w dość nietypowy sposób. W trakcie wakacyjnej podróży nad morze moja córka zaczęła się nudzić. Poprosiłem ją o to, by patrząc za okno, wyszukała rzeczy, które kojarzą jej się z drogą. Potem z wakacjami i tak to się zaczęło. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, narysowaliśmy na kilku kartkach przedmioty, wymyślaliśmy kategorie i dopasowywaliśmy je do kart. I tak powstał prototyp gry, w którą gramy całą rodziną już dosyć długi czas. Cieszę się, że teraz otrzymała ona tak piękną szatę graficzną.”
Piotr Jasik autor zasad, nauczyciel historii, który zostawił szkołę dla pasji, jaką są gry planszowe, karciane i bitewne, założyciel największego polskiego kanału o grach bez prądu o nazwie „Game Troll TV”.