Obrazek gra planszowa Na Grunwald: rycerze króla Jagiełły

Cena nowej
58.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Kurier: DHL (od 300 PLN)
0.00 PLN - Kurier: K-EX (od 300 PLN)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Producent
Egmont
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

historyczne

strategiczne

Kategorie świat
Średniowiecze (Medieval)
Pozycja na BGG
5512
Poziom trudności
2.27 na 5
Ocena na BGG
6.66 na 176 głosy
Nazwa oryginalna
Na Grunwald: rycerze króla Jagiełły
Kod producenta
5908215002350
Numer katalogowy
168
Mechaniki
licytacja (Auction/Bidding)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2010
Rok wydania
2014
Autor
Filip Miłuński
Pudełko zawiera
plansza
24 pionki
16 kart rycerzy koronnych
16 kart rycerzy zaciężnych
4 karty chłopów
12 kart Krzyżaków
8 kart prowiantu
8 kart dukatów
14 kart wydarzeń
48 żetonów dukatów
3 żetony specjalne
znacznik rund
Pudełko 26 x 26 x 6 cm
Pudełko wymiary
26 x 26 x 6 cm
Waga około
750 g
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Szykuje się wojna z Krzyżakami!

Jest rok 1408, sytuacja między królem Polski, a Zakonem Krzyżackim jest coraz bardziej napięta. Wszyscy podejrzewają nieuchronną wojnę. I właśnie w tej sytuacji stawia nas gra "Na Grunwald!"- rzuca nas między zaostrzający się konflikt sił Polski, a rycerzy zakonu. Zaskoczony? Przygotowany byłeś na 1410r i wielką bitwę? Niestety! "Na Grunwald!" poza zdolnościami przydającymi sie w bitwie wymaga od graczy dużo więcej- taktycznego myślenia, zmysłu politycznego, umiejętności wyczucia chwili i sprawnej optymalizacji zasobów!


Do stołu zasiada od 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Każdy z graczy otrzymuje początkowe zasoby- 1 oficera, 2 pionki pomocników, 3 denary, oraz jeden żeton prowiantu. Plansze przedstawiająca ówczesną Polskę należy umieścić na środku. Przetasowaną talię wydarzeń umieszczamy pod ręką. Gotowi? "Na Grunwald!" dzieli się na trzy fazy. Podczas pierwszej odsłaniana jest karta wydarzenia (autentycznego! opisanego konkretną datą!). Wpływa ona na wszystkich graczy pozytywnie (pozwala podmieniać zasoby), lub negatywnie (pozbawia zasobów). Druga faza- to umieszczanie pionków. Każdy gracz będzie mógł rozmieścić swoich robotników po planszy- wysyłając ich do pól naboru rycerzy zaciężnych, pospolitego ruszenia, zdobywania prowiantu, lub do Krzyżaków (w celach politycznych :)). Uwaga! Surowce z pola, otrzyma jeden lub dwóch graczy, którzy poświecili na to najwięcej pionków i denarów (element licytacji). Na koniec, następuje rozliczenie pól, oraz potyczka z Krzyżakami (wygraną cieszą się Ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu, przegraną odczuwają wszyscy- nawet jeśli nie umieścili na tym polu pomocników). Gra "Na Grunwald!" kończy się po 8 rundach- zwycięstwem osoby z największą ilością punktów (otrzymywanych tylko za wykarmione wojsko, zgromadzone dukaty, oraz żetony specjalne!).

Gotowi do bitki? "Na Grunwald!" pokaże Wam, że sama bitwa, to nie tak wielki problem :)! Wojsko jeszcze trzeba zorganizować, wyżywić, a przy tym nie dać się wcześniej rozgromić Krzyżakom! Proste zasady, sporo emocji, element rywalizacji (walka o zasoby) i wymóg współpracy (odpieranie Krzyżaków), sprawia, że przygotowania do bitwy stają się prawdziwym kąskiem dla graczy! I nie daj się zwieść- "Na Grunwald!" to nie jest gra edukacyjna- chociaż element edukacji zawiera- przede wszystkim w prześlicznie wykonanych ilustracjach i wydarzeniach autentycznych (pokazujących z czym borykało sie państwo i król przed rokiem 1410).

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie

Memo
23.00 PLN
Hej! To moja ryba!
49.95 PLN 39.00 PLN
Marakesz
99.00 PLN
Bingo
29.00 PLN