Obrazek gra planszowa Lords of Xidit

Cena nowej
155.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
10.90 PLN - InPost: paczkomat
16.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 4
Jest to samodzielna gra. Inne produkty z tej serii Lords of Xidit >>
Producent
Rebel
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

przygodowe (RPG)

Kategorie świat
fantasy (Fantasy)
Pozycja na BGG
596
Poziom trudności
2.62 na 5
Ocena na BGG
7.17 na 4610 głosy
Nazwa oryginalna
Lords of Xidit
Kod producenta
3558380025313
Numer katalogowy
2013
Mechaniki
planowanie ruchu (Action / Movement Programming)
kontrola obszarów (Area Control / Area Influence)
transport (Pick-up and Deliver)
ruch po punktach (Point to Point Movement)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 3 do 5 osób
Czas gry
od 80 do 100 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Régis Bonnessée
Pudełko 30 x 30 x 7 cm
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7 cm
Waga około
2.16 kg
Lords of Xidit
Lords of Xidit samodzielna gra
155.00 PLN
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Przepiękna kraina Xidit jest zagrożona!

Eony temu, źródło wszelkiego zła- Mroczny Pan, został przez Starszych Bogów pokonany i zamknięty w urnie. Od tamtej pory panuje spokój, cywilizacje się rozwijają, organizowane są turnieje Arcymagów, na świecie panuje pokój. Legenda mówi, że kiedyś wieko urny zostało lekko uchylone, a z miasta, w którym się aktualnie znajdowała nie zostało nic. Teraz koszmar może się powtórzyć! Plotka głosi, że Mroczny Pan opuścił urnę i uwolnił niebezpieczne potwory i zniewolił miasta. „Lords of Xidit” to fantastycznie wykonana gra RPG, w której gracze wcielają się w wybawicieli Xidit!

Do jednej rozgrywki może zasiąść od 3 do 5 uczestników. Przepiękną planszę ustawiamy na środku, znacznik rund na polu „zero”. Gracze wybierają swój kolor i otrzymują zasłonkę, stopnie wieży magów i znaczniki bardów. W miastach układamy krążki z figurkami, a w pięciu z nich startowe potwory. Możemy rozpoczynać przygodę z „Lords of Xidit”! Runda dzieli się na poszczególne fazy- pierwszą z nich jest planowanie. Gracze ustawiają za pomocą zasłonki i specjalnych liczników sześć akcji. Określają one czynności, które postać gracza będzie wykonywać. Może to być podróż wybranym traktem, pozyskanie rekrutów, walka z potworem, czekanie. Wybrane akcje będziemy wykonywać naprzemiennie z innymi graczami. By pokonać potwora, potrzebujemy rekrutów- każda z bestii, ma jasno określone, których rekrutów musisz poświęcić by ją ukatrupić. Po pokonaniu potwora, możesz zdecydować po jaką nagrodę sięgasz- wolisz otrzymać nagrodę w złocie, zbudować poziom wieży maga, czy oznaczyć sąsiednie krainy swoimi znacznikami bardów? Jak pozyskać rekrutów? Wystarczy wejść do miasta oraz mieć zaznaczoną akcje pozyskania- bierzemy wtedy żołnierza jednego koloru i przekładamy go z dysku miasta, za naszą zasłonkę. W „Lords of Xidit” wszystko przynosi korzyści w bardzo oryginalny sposób. Na początku gry, losowo wybieramy w jakiej kolejności punktować będą złoto, bardowie i wieże magów. Jest to ważne ponieważ, w każdym etapie punktowania odpada jeden gracz- ten z najmniejszą liczbą punktów. Ten ciekawy zabieg, wymusza na nas zharmonizowany rozwój. Wygrywa osoba, która ma najwięcej punktów zwycięstwa w ostatnim etapie!

Przepiękna kraina Xidit, znana z turnieju czarodziejów w „Seasons (Pory Roku)” potrzebuje Cię! Uwolnij ją spod jarzma Mrocznego Pana i pozwól się na nowo cieszyć urokami życia! „Lords of Xidit” jest bardzo przyjemną i płynną grą. Ciekawie sprawdza się mechanizm planowania i punktowania. Gra która cieszy oko i zapewnia sporo rozrywki- spróbuj! Dodatkowo, jako niespodzianka, w zestawie „Lords of Xidit” znajdują się 2 promocyjne karty do gry „Seasons (Pory Roku)”!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie