Obrazek gra planszowa Teotihuacan + Późny Okres Preklasyczny + W Cieniu Xitle

-34%

Cena nowej
259.90 PLN 389.85 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Darmowa dostawa InPost: paczkomat 24/7 !!! (>350pln)
0.00 PLN - Darmowa dostawa Kurier: DHL !!! (>350pln)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
12.99 PLN - InPost: paczkomat 24/7
18.70 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
34.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 4

Produkty rekomendowane dla Ciebie

Teotihuacan: Okres Ekspansji
Brak
87.90 PLN 129.95 PLN
Teotihuacan: Miasto Bogów
133.90 PLN 200.00 PLN
Tawantinsuyu: Imperium Inków
179.90 PLN 259.95 PLN
Teotihuacan: Późny Okres Preklasyczny
Brak
80.90 PLN 119.95 PLN
Jest to samodzielna gra. Inne produkty z tej serii Teotihuacan >>
Producent
Portal
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

starożytność

Kategorie świat
starożytność (Ancient)
Kod producenta
5628300000008
Numer katalogowy
6283
Mechnika
rondel (Rondel)
rozmieszczanie robotników (Worker Placement)
rozmieszczenie robotników z robotnikami z kości (Worker Placement with Dice Workers)
ruch obszarowy (Area Movement)
układanie kafli/kafelków (Tile Placement)
wariant solo (Solo / Solitaire Game)
zbieranie zestawów (Set Collection)
zmienny start (Variable Set-up)
Śledzenie ruchu (Track Movement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 90 do 120 min.
Rok premiery
2018
Rok wydania
2018
Autor
Daniele Tascini
Nazwa oryginalna
Teotihuacan: City of Gods
Ocena na BGG
7.94
Pozycja na BGG
71
Poziom trudności
3.77 na 5
Pudełko zawiera
Teotihuacan: Miasto Bogów
Teotihuacan: PÓŹNY OKRES PREKLASYCZNY
Teotihuacan: W CIENIU XITLE
Teotihuacan + Późny Okres Preklasyczny + W Cieniu Xitle
259.90 PLN 389.85 PLN
Teotihuacan: Miasto Bogów
Teotihuacan: Miasto Bogów samodzielna gra
133.90 PLN 200.00 PLN
Teotihuacan: Okres Ekspansji
87.90 PLN 129.95 PLN
Teotihuacan: Późny Okres Preklasyczny
80.90 PLN 119.95 PLN
Teotihuacan: W Cieniu Xitle
46.00 PLN 69.95 PLN
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Zestaw zawiera:

  • Teotihuacan: Miasto Bogów
  • Teotihuacan: PÓŹNY OKRES PREKLASYCZNY
  • Teotihuacan: W CIENIU XITLE
 

Teotihuacan autorstwa Daniele Tascini ze świetnym wariantem solo Davida Turczi to klasyk gier euro z top 100 rakingu w serwisie BoardGameGeek. 

Dzięki dwóm dodatkom wprowadzającym nowe moduły, mechaniki, asymetryczne umiejętności graczy, technologie zyskuje potężną dawkę regrywalności. 

Prezentację zawartości zestawu znajdziesz poniżej.

Wiek: 14+
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 90 - 120 min.

TEOTIHUACAN: MIASTO BOGÓW

Przenieście się w czasie do najwspanialszego miasta Mezoameryki i stańcie się częścią historii. Bądźcie świadkami potęgi i zmierzchu potężnej cywilizacji prekolumbijskiej. Wzbogacajcie się i zbierajcie zasoby, kierujcie swoimi robotnikami, zapewnijcie sobie łaski bogów i zostańcie budowniczymi cudownej Piramidy Słońca!

Teotihuacan: Miasto Bogów to strategiczna gra oparta na zarządzaniu robotnikami i zasobami, która wymaga mądrego planowania i umiejętności dostosowania się do zmieniającej się sytuacji. Każdy gracz zarządza grupą robotników reprezentowanych przez kości, które są przenoszone pomiędzy lokacjami na modularnej planszy.

Z każdym ruchem, gracz przemieszcza jednego ze swoich robotników do nowej lokacji i zawsze wybiera w niej jeden z dwóch obszarów, w których może przeprowadzić akcję (oraz wzmocnić swoich robotników) lub otrzymać pokaźną premię (jednak bez wzmacniania robotników).

Wraz ze zbliżającym się tajemniczym zmierzchem Teotihuacan, gracze odkrywają nowe technologie, budują wspaniałą Piramidę Słońca, wznoszą domy dla mieszkańców miasta, zbierają cenne maski i wspinają się po stopniach trzech wielkich świątyń, aby zapracować na premie płynące z łaski bogów.

Opracujcie własne strategie, dostosujcie się do różnych układów planszy i spoglądajcie ku niebiosom, gdyż z każdym zaćmieniem wasze starania zostaną poddane ocenie – a wasza sława będzie poddana próbie upływającego czasu.

PÓŹNY OKRES PREKLASYCZNY

Teotihuacan tętni życiem! Miasto nieustannie się rozrasta, ściągając nowych mieszkańców z okolicznych terenów. Ukończono budowę nowej wspaniałej świątyni, co umocniło wpływy kapłanów i skłoniło lokalnych namiestników do szukania błogosławieństwa bogów przy dalszej budowie i upiększaniu miasta. Szybkiemu rozwojowi towarzyszą nowe wyzwania. Napływ ludności i zwiększenie liczby podejmowanych przedsięwzięć wymagają elastyczności przy planowaniu kolejnych działań.

Teotihuacan: Późny Okres Preklasyczny to modułowe rozszerzenie do gry Teotihuacan: Miasto Bogów. Sprawdź działanie nowych modułów, by wzbogacić swoje rozgrywki:

KAPŁANI I KAPŁANKI - ten moduł wprowadza unikatowe moce dla graczy. Przybierają one formę kapłanów i kapłanek, wyznawców różnych bóstw czczonych w Teotihuacan. Każdy wyznawca zapewnia graczowi unikatowy efekt lub premię podczas całej rozgrywki.

POTĘGA ROZWOJU - do gry dołącza czwarta, majestatyczna Świątynia – o pomarańczowym kolorze. W przeciwieństwie do wcześniejszych Świątyń, które zapewniały jednorazowe premie, pomarańczowa Świątynia pozwala na odblokowanie wybranych umiejętności o stałym działaniu.

CZAS POSTĘPU - rozgrywka w Teotihuacan dzieli się na trzy części, których kulminacją są Zaćmienia. Na początku każdej części odkrywana jest nowa płytka Postępu, zmieniająca niektóre zasady gry dla wszystkich graczy. Każda płytka charakteryzuje się unikatowym działaniem, wprowadzając kolejne urozmaicenie rozgrywki.

STOWARZYSZENIE ARCHITEKTÓW - odkryjcie nowe sposoby dekoracji
i wnieście swój wkład w budowę centralnej Piramidy, korzystając z nowej Planszy Akcji Stowarzyszenie Architektów. Tak jak poprzednio Plansza Akcji o tym numerze pozwoli na dodanie płytek Zdobienia do Piramidy, ale tym razem w odmienny sposób.

SIEDZIBA PLANISTÓW - ukończ Piramidę Słońca, korzystając z nowoczesnych technik budowy. Nowa Plansza Akcji Siedziba Planistów udostępni ci nowe sposoby na umieszczenie płytek Piramidy, które wymagają podczas budo-wy precyzyjnego zgrania w czasie twoich robotników.

Wszystkie moduły dodane w tym rozszerzeniu są ze sobą kompatybilne i mogą być użyte w dowolnej kombinacji podczas rozgrywki w Teotihuacan: Miasto Bogów. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla strategów!

W CIENIU XITLE

Niszcząca siła wybuchu wulkanu Xitle całkowicie zniszczyła Cuicuilco i Copilco, dwa znaczące miasta na mapie Mezoameryki. Wielu z ocalałych mieszkańców osiedliło się w okolicy lub w samym Teotihuacan. Ten gwałtowny napływ ludności zaowocował przyspieszonym rozwojem miasta. Dzięki zastosowaniu nowych technologii Teotihuacan wyrasta na centrum administracyjne całego regionu.

Teotihuacan: W Cieniu Xitle to rozszerzenie do gry Teotihuacan: Miasto Bogów. Jest to dodatek dla doświadczonych graczy - pozwala na eksperymentowanie z nowym układem startowym i technologiami. Jest w pełni kompatybilny z grą podstawową, dodatkiem PÓŹNY OKRES PREKLASYCZNY, oraz trybem solo.