Obrazek gra planszowa Jolly Roger: Piracka Gra o Łupach i Buntach

-11%

Cena nowej
56.00 PLN 49.90 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Kurier: DHL (od 300 PLN)
0.00 PLN - Kurier: K-EX (od 300 PLN)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 1
Producent
Galakta
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

imprezowe

karciane

Piraci

Kategorie świat
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
negocjacyjna (Negotiation)
imprezowa (Party Game)
piraci (Pirates)
Pozycja na BGG
5100
Poziom trudności
1.78 na 5
Ocena na BGG
6.38 na 302 głosy
Nazwa oryginalna
Jolly Roger: The Game of Piracy & Mutiny
Kod producenta
5902259202455
Numer katalogowy
3067
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 4 do 10 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Fréderic Moyersoen
Pudełko zawiera
instrukcja
68 kart załogi
35 kart celu
46 kart łupów
1 karta pomocy
Pudełko 10 x 19.5 x 4 cm
Pudełko wymiary
10 x 19.5 x 4 cm
Waga około
380 g
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Bunt na pokładzie!

Ahoj, kapitanie! Twoja załoga jest już gotowa na kolejną wyprawę, aby zgarnąć więcej łupów. Jednak kiedy rum zacznie szumieć w głowach, a w kieszeniach zacznie brakować złota, do głosu mogą dojść buntownicy… Czy uda Ci się utrzymać swoją pozycję i doprowadzić statek do Wyspy skarbów?

Kurs na złoto

W grze Jolly Roger od 4 do 10 graczy wcieli się w role załogi statku pirackiego. Na początku gry gracze losowo wybierają kapitana, który będzie dowodził kolejnymi wyprawami. Wybiera on spośród pozostałych graczy kwatermistrza: swojego wiernego pomocnika, który wyręczy zapracowanego kapitana w takich czynnościach jak rozdzielanie zdobytych łupów czy wymierzanie kar. Jeśli nie sprawdzi się w swojej funkcji, nic straconego - na początku kolejnej tury kapitan może zwolnić obecnego kwatermistrza i wybrać na jego miejsce nowego.

W każdej turze kapitan wybiera cel wyprawy. Fort, Statek kupiecki oraz Przystań pozwalają graczom na zdobycie cennych łupów (oprócz złota mogą to być klejnoty, zakładniczki czy rum). Każdy gracz może dołożyć ze swojej ręki do wspólnej puli karty Załogi, powiększając tym samym grono piratów, którzy spróbują dopłynąć do celu.

Cel – pal!

Piractwo nie jest jednak lekkim kawałkiem chleba: nie wystarczy po prostu napaść na jakieś miejsce, trzeba posiadać jeszcze wystarczające umiejętności.

W grze Jolly Roger na każdej karcie celu podana jest wymagana wartość nawigacji, ostrzału oraz walki wręcz – jest to suma wartości umiejętności wszystkich kart Załogi, które zostały wyłożone w danej turze. Gracze widzą jednak tylko rewers karty, gdzie pod każdą umiejętnością podany jest tylko szacunkowy zakres (np. ostrzał 3-6 oznacza, że wartość ostrzału na drugiej stronie karty jest liczbą między 3 a 6) i muszą zdecydować, czy chcą ryzykować. Jeśli ich załoga okaże się za słaba - z bogactwa nici!

Obalić kapitana!

Gracze mogą w każdej chwili wywołać na pokładzie statku bunt, aby obalić kapitana i przejąć ster . W tym celu Pierwszy buntownik (czyli gracz, który wszczął bunt) nawołuje pozostałych graczy, aby opowiedzieli się po jego stronie lub po stronie kapitana. Zagrywając karty załogi o różnej wartości, gracze starają się zagwarantować swojemu faworytowi jak największe poparcie. Jeśli kapitan przegra, Pierwszy buntownik zostaje nowym kapitanem.

Nie ufaj nikomu

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości złota. Nie jest to jednak łatwe zadanie: choć zdobywamy je wspólnymi siłami, wcale nie oznacza to, że nasi wspólnicy nie okradną nas pod osłoną nocy. Dlatego najbezpieczniej jest zakopywać swoje łupy na Wyspie Skarbów - tylko gruba warstwa ziemi może uchronić wasze bogactwa przed chciwym okiem innych piratów.

Arrrrr!

Los morskiego rozbójnika jest bardzo zmienny: w jednej chwili jesteś kapitanem, w drugiej zostajesz z niczym i szorujesz pokład. Czy uda Ci się zostać najbogatszym piratem i zapewnić sobie spokojną przyszłość? Przekonasz się dzięki humorystycznej, karcianej grze negocjacyjnej Jolly Roger!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie

Kosmiczni Piraci
59.00 PLN 19.90 PLN
Fioletowe Historie
39.00 PLN 33.15 PLN
Królestwo w Budowie: Nomadzi
79.00 PLN 68.00 PLN