Obrazek gra planszowa Roll for the Galaxy (edycja polska)

-29%

Cena nowej
239.95 PLN 171.95 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Darmowa dostawa Kurier: DHL !!! (>350pln)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
12.90 PLN - InPost: paczkomat
17.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
34.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 23
Jest to samodzielna gra. Inne produkty z tej serii Roll for the Galaxy >>
Producent
Portal
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

kościane

strategiczne

Kategorie świat
cywilizacyjna (Civilization)
kości (Dice)
ekonomiczna (Economic)
science Fiction (Science Fiction)
eksploracja przestrzeni kosmicznej (Space Exploration)
Pozycja na BGG
81
Poziom trudności
2.77 na 5
Ocena na BGG
7.69 na 24302 głosy
Nazwa oryginalna
Roll for the Galaxy
Kod producenta
5906395371044
Numer katalogowy
2911
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Follow)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
zróżnicowanie kolejności akcji (Variable Phase Order)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2019
Autor
Wei-Hwa Huang Thomas Lehmann
Pudełko zawiera
111 kostek
78 kafli
5 kubeczków
5 mat graczy
5 ekranów graczy
5 znaczników fazy
5 znaczników funduszy
33 żetony zwycięstwa
woreczek
instrukcja
Pudełko 29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.95 kg
Roll for the Galaxy (edycja polska)
239.95 PLN 171.95 PLN
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Kościana wersja Race for the Galaxy!

Bestsellerowa gra karciana o budowaniu międzygalaktycznego imperium, doczekała sie zupełnie nowej odsłony. "Roll for the Galaxy" to przeniesienie tego karcianego fenomanu na kości. Każdy z graczy będzie zdobywał nowe technologie, oraz kolonizował planety, bogacąc się i poszerzając swoje horyzonty. Wykorzystując pracowników (symbolizowanych przez kości) i przypisując ich do różnorakich akcji- władcy będą zbierać punkty zwycięstwa. Stawiasz na siłę militarną? Czy rozwój produkcji i handlu? A może bardziej odpowiednie będzie badanie kosmosu i starożytnych cywilizacji?

"Roll for the Galaxy" to strategiczna gra dla 2 do 5 osób, w wieku co najmniej 13 lat. Przygotowując rozgrywkę, gracze otrzymują kubek, planszetkę, Pasek Wyboru Akcji, zasłonę, oraz "Zestaw Początkowy Imperium" (składający się z kafelków frakcji i rodzinnej planety). Z woreczka wybieramy także po dwie losowe płytki- umieszczając je na odpowiednich polach- technologii bądź planety. Na środku kładziemy pule kostek (z których każdy otrzymuje robotników, według startowego zestawu imperium) oraz Kafle Akcji (stroną z X ku górze). Możemy rozpoczynać "Roll for the Galaxy"! Gra jest pozbawiona tur. Gracze wykonują poszczególne fazy jednocześnie- rozpoczynając od Rzutu Kostkami. Wyniki (skryte za zasłonką) przydzielają do poszczególnych akcji na Pasku Wyboru. Niektóre technologie (oraz wbudowana zdolność Dyktat) pozwala graczom przyporządkowywać kości bez względu na uzyskany wynik! Uwaga! W tej fazie gracze również poświęcają kostki na aktywację Akcji! Następuje odsłonięcie zasłonek. Uaktualnia to Kafle Akcji dostępne w tej turze- biorąc pod uwagę Paski Wyboru wszystkich uczestników, należy odwrócić odpowiednie kafle stroną aktywną do góry (akcje nieodsłonięte pozostają z widocznym X). Teraz gracze, według własnego uznania wykonują dostępne akcje. Czego możemy się podjąć w "Roll for the Galaxy"? Oczywiście Eksploracji (losując kafelek z woreczka), rozwijania technologii, kolonizowania planet- obie pozwalające wbudować odkryte płytki z planszetki gracza do swojego imperium, produkcji dóbr (umieszczania kostek na płytkach planet), lub sprzedaży (otrzymujemy kredyty galaktyczne), czy konsumpcji (zyskujemy punkty zwycięstwa). Ostatnią fazą jest nabywanie nowych pracowników (zakup kostek, które mogą wejść do kubka). "Roll for the Galaxy" toczy się do momentu, aż wyczerpią się punkty zwycięstwa w puli, lub jeden z uczestników rozbuduje swoje imperium do 12 kafli.

Rządz prawdziwym galaktycznym kolosem! Sam podejmij się akcji i obierz najkorzystniejsze dla siebie strategie! "Roll for the Galaxy" to dynamiczne rozbudowywanie cywilizacji- przy bardzo wymagających konkurentach (graczach). Komu los ześle bystrych naukowców? Komu potęgę militarną? Co skrywa kosmos w woreczku? Potrząśnij kubeczkiem na szczęście i zmierz się z "Roll for the Galaxy"- bardzo satysfakcjonująca grą o zarządzaniu kostkami!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie

Coimbra
199.95 PLN 72.90 PLN
Coimbra: Royal Treatment
59.95 PLN 57.00 PLN
Kosmiczne Spotkania
219.90 PLN 182.90 PLN
Obrońcy Galaktyki
119.95 PLN 66.00 PLN