Obrazek gra planszowa Ashes: Odrodzenie z Popiołów

Cena nowej
168.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Kurier: DHL (od 300 PLN)
0.00 PLN - Kurier: K-EX (od 300 PLN)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 5
Powiązane: Koszulki Rebel (63,5x88 mm) Classic Card Game 100 sztuk Koszulki Rebel (63,5x88 mm) Classic Card Game Premium 100 sztuk
Producent
CUBE - Factory of Ideas
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

karciane

kościane

strategiczne

Kategorie świat
gra karciana (Card Game)
kości (Dice)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
464
Poziom trudności
2.91 na 5
Ocena na BGG
7.38 na 4508 głosy
Nazwa oryginalna
Ashes: Rise of the Phoenixborn
Kod producenta
5902768838404
Numer katalogowy
2892
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 120 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Isaac Vega
Pudełko zawiera
267 kart
77 żetonów
40 kości
znacznik pierwszego gracza
instrukcja
Pudełko 29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.55 kg
Koszulki Rebel (63,5x88 mm) Classic Card Game 100 sztuk
liczba opakowań: 3
liczba pojedynczych sztuk: 267
9.90 PLN 8.90 PLN
Koszulki Rebel (63,5x88 mm) Classic Card Game Premium 100 sztuk
liczba opakowań: 3
liczba pojedynczych sztuk: 267
14.95 PLN 12.90 PLN
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Po jednej wojnie przychodzi kolejna!

Świat został zniszczony przez panoszące się po nich bestie- chimery! Potwory zostały poskromione przez ludzi obdarzonych niewyobrażalną, prawie boską mocą- Odrodzonych. Niestety, kiedy wydawało się że w krainie Argai zagości pokój... wybuchła kolejna wojna. Kto z Potężnych ma prawo do tronu? "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" to gra karciano-kościana,  rzucająca nas w sam środek tego konfliktu. Którego Odrodzonego wybierzesz? Kogo będziesz reprezentował? Odrodzeni są bezlitośni- albo stoisz po ich stronie, albo zetrą Cię na popiół...


"Ashes: Odrodzenie z Popiołów" to tytuł przeznaczony dla dwóch do czterech osób, w wieku co najmniej 14 lat. Rozpoczynając rozgrywkę wybieramy swojego Odrodzonego. Wraz z nim przypada nam... no właśnie! i tu jest pole do popisu! Ponieważ "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" to gra oparta o budowę talii. Pierwsze partię możemy rozegrać z proponowanym zestawem kart- 6 takich znajduje się w tej grze podstawowej. Ale na jednej rozgrywce sie nie kończy- w trakcie kolejnych przygotowań inaczej będziemy budowali nasz Deck, tak by zmaksymalizować możliwości oferowane przez danego Odrodzonego. Bo oczywiście celem gry jest pokonanie innych pretendentów do tronu. Jak to zrobić? Po wybraniu Odrodzonego otrzymujemy talię. Karty przedstawiają najróżniejszych sojuszników, czary, oraz wydarzenia, które mają dopomóc nam w walce o władzę. Przygotowując rozgrywkę mamy możliwość WYBRANIA 5 z nich. One będą tworzyły nasza startową "Rękę kart". Następnie talię przetasowujemy i układamy zakrytą przed sobą. Dodatkowo otrzymujemy kości magii. Możemy grać! "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" przebiega w turach. Na początku każdej z nich uczestnicy rzucają wszystkimi kostkami magii- są to ich zasoby na dany etap gry. Teraz gracze muszą naprzemiennie wykonywać akcje- zagrywać karty (płacąc koszt w kostkach), aktywować karty (płacąc koszt w kostkach), rzucać czary lub wpisywać je do księgi swoich zaklęć (również pokrywając koszt kostkami). Możemy też odrzucając jedną kartę z ręki bądź z wierzchu talii dobrać kostkę itp. Większość przyzwanych istot (sojuszników) ma zdolność ataku- jest to kluczowa akcja! Pamiętajmy, że celem gry "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" jest właśnie zabicie Odrodzonego, którego wybrał przeciwnik.

Oto gra, w której już od początku masz praktycznie nieskończoną ilość kombinacji! Trzy warianty- budowa własnej talii, draft, bądź możliwość skorzystania z przygotowanego przez instrukcję zestawu- pozwalają sprawdzić różne strategię i drogi do zwycięstwa. "Ashes: Odrodzeni z Popiołów" to mnogość możliwości i niespotykanych dotąd połączeń. ZACZYNASZ z WYBRANYMI, a nie z losowymi kartami. Kostki Magii możesz wykorzystać do zakupu kolejnych kart, ale sprytne przygotowanie może sprawić, że same staną się bronią! Gotowi na emocjonujące starcie prawie boskich potęg? "Ashes: Odrodzeni z Popiołów" to czas zaciętych walk i uważnych strategii- każdy najmniejszy błąd może być wykorzystany przez przeciwnika! Nie daj się spopielić na starcie- bo zestaw podstawowy to tylko początek- "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" przewiduje dodatkowe talie, oraz zestawy rozszerzające!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie