Obrazek gra planszowa Klub Utracjuszy

Cena nowej
75.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Kurier: DHL (od 300 PLN)
0.00 PLN - Kurier: K-EX (od 300 PLN)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 5
Jest to samodzielna gra. Inne produkty z tej serii Ostatnia Wola >>
Producent
Rebel
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

ekonomiczne

Kategorie świat
gra karciana (Card Game)
ekonomiczna (Economic)
Pozycja na BGG
865
Poziom trudności
3.16 na 5
Ocena na BGG
7.35 na 1708 głosy
Nazwa oryginalna
The Prodigals Club
Kod producenta
5901549927702
Numer katalogowy
2820
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Point Allowance System)
zarządzanie ręką (Hand Management)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 40 do 90 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Vladimír Suchý
Pudełko 23 x 32 x 7 cm
Pudełko wymiary
23 x 32 x 7 cm
Waga około
1.71 kg
Klub Utracjuszy
Klub Utracjuszy samodzielna gra
75.00 PLN
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Lekka nutka dekadencji!

Znużyło Cię życie w bogactwie? Znane osobistości uwielbiają przebywać w Twoim towarzystwie, ale Tobie nie sprawia to przyjemności? Dołącz do "Klubu Utracjuszy"! Oto gra ekonomiczna, dla 2 do 5 graczy, w wieku co najmniej 14 lat. Tytuł chociaż mówi o majątku, zawiera „odwrócony” cel. Nie będziemy tutaj zdobywać wielkich gór pieniędzy. Tu, w "Klubie Utracjuszy", zadanie polega na tym by wszystkie te pieniądze wydać (najlepiej zmarnotrawić), sprzedać po niekorzystnej cenie samochody i dobra, oraz zrazić do siebie śmietankę towarzyską! Gotowi? :)


Ciekawą cechą gry "Klub Utracjuszy" jest modularność przygotowania. W zależności jaki wariant wybierzemy takie miniplansze i komponenty (których w pudełku jest sporo!) wykorzystamy. Każda z plansz odpowiada za "utratę" jednej z dziedzin życia. W rozgrywce mamy wybór między - marnotrawieniem majątku, gorszeniem do siebie wyborców, oraz popularnością w społeczeństwie. Przy jednym posiedzeniu możemy wybrać dwie dowolne plansze, albo wszystkie trzy. "Klub Utracjuszy" przebiega w rundach, sama gra dobiegnie końca po piątej, w której następuje wyłonienie zwycięzcy. W pierwszej fazie przygotowujemy plansze- w zależności od wyboru modułów, odsłaniamy odpowiednie wierzchnie karty, uzupełniamy płytki i żetony. Następnie każdy z graczy będzie umieszczał pionki (chłopców na posyłki) w odpowiadających mu polach akcji. Ilość pionów zależy od liczby graczy i wybranego wariantu. Po umieszczeniu Chłopca na polu, właściciel pionka natychmiast wykonuje akcje- dobiera kartę, traci punkty itp. Gdy wszyscy rozesłali "pracowników", gracze mogą zagrywać dowolną liczbę kart w dowolnej kolejności (tak, by na koniec rundy mieć na ręku maksymalnie 4). Po fazie Akcji może nastąpić kolejna faza podczas której będziemy tracić punkty np. faza Hyde Parku, gdzie będziemy tracić głosy wyborców naszą niekompetentną przemową (tylko gdy wybraliśmy moduł z polityką), lub faza Lady Beatrycze- rozpowiada ona jacy to jesteśmy dobrzy i uroczy, sabotując naszą chęć pozbycia się znajomych (przy wariancie z popularnością społeczną). Na koniec każdej rundy sprawdzamy warunki zwycięstwa- gdy ktoś z Utracjuszy osiągnął poziom "0" w dowolnej ze sfer, gra się kończy i liczymy punkty. Z trzech sfer wyłaniamy najwyższy nasz wynik- który będzie reprezentował nasz poziom "zepsucia". Bardzo ważne jest zatem równomierne marnotrawienie dóbr, gdyż jeśli osiągnęliśmy "zero polityczne", a dalej jesteśmy bajecznie bogaci możemy skończyć grę jako przegrani!

Pieniądze tu, pieniądze tam! "Klub Utracjuszy" jest otwarty dla wszystkich! Bardzo proste zasady "worker placement", nie umniejszają radości z gry. Jest to jak najbardziej tytuł dla bardziej wytrawnych ekonomów! Mnogość wątków i możliwość rozgrywki z trzema modułami zapewnia sporą regrywalność. Grę "Klub Utracjuszy" można połączyć z innym tytułem tego samego autora "Ostatnią Wolą", by uzyskać jedną Mega Grę!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie