Obrazek gra planszowa iKnow PL

-29%

Cena nowej
139.00 PLN 99.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Kurier: DHL (od 300 PLN)
0.00 PLN - Kurier: K-EX (od 300 PLN)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 2
Producent
Tactic
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

imprezowe

Kategorie świat
gra karciana (Card Game)
imprezowa (Party Game)
ciekawostki (Trivia)
Pozycja na BGG
3686
Poziom trudności
1.55 na 5
Ocena na BGG
6.34 na 708 głosy
Nazwa oryginalna
iKNOW
Kod producenta
6416739406657
Numer katalogowy
1406
Mechaniki
zakładanie się (Betting/Wagering)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 15 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2012
Rok wydania
2013
Pudełko zawiera
plansza do gry
400 kart z pytaniami
6 pionków iKNOW
6 pionków iBET
1 pionek kategorii
50 żetonów
instrukcja
Pudełko 21.5 x 21.5 x 8 cm
Pudełko wymiary
21.5 x 21.5 x 8 cm
Waga około
1 kg
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Spróbuj swoich sił z „iKnow”!

To gra-quiz o prostych zasadach i… nie tak łatwych pytaniach. „iKnow” jest o tyle niezwykłe, że wprowadza do rozgrywki mechanizm licytacji i przypuszczeń co sprawia, że niekoniecznie musisz znać odpowiedź na pytanie! (chociaż oczywiście wiedza okazuje się niezastąpiona!). Precyzyjnie oszacuj poprawność odpowiedzi przeciwników, a zapewnisz sobie miejsce na podium!

Do „iKnow” może zasiąść od 2 do 6 omnibusów. Planszę kładziemy na środku, a każdemu z uczestników rozdajemy znaczniki iKnow i iBet w wybranym kolorze. Następnie jeden z graczy- nazywany Narratorem Tury- losuje pytanie i czyta np. „Która mityczna kraina..”. Teraz uczestnicy zgodnie ze wskazówkami zegara obstawiają po ilu podpowiedziach zgadną, o którą krainę chodzi, ustawiając swój znacznik iKnow w odpowiednim miejscu. W zależności ile podpowiedzi wybiorą taką nagrodę otrzymają. Jeśli zgadną po jednej podpowiedzi, otrzymają 3 punkty, po dwóch- dwa punkty, po trzech- jeden punkt. W przypadku złej odpowiedzi, lub jej braku gracze tracą powyższą liczbę punktów, odkładając punkty do „banku”. Jeśli wszyscy ustawią się na planszy, Narrator czyta pierwszą podpowiedź np. „Kraina ta, była wspomniana już przez Platona”. Zanim gracz walczący o trzy punkty odpowie, inni uczestnicy mogą spekulować czy odpowiadający zna krainę, czy nie- ustawiając znacznik iBet na polu z plusem (zna odpowiedź), lub minusem (pomyli się/nie zna odpowiedzi). Jeśli gracz odpowie, zgarnia 3 punkty, tak samo jak każdy kto obstawił „plus”, natomiast „minusy” tracą po jednym punkcie. Wtedy zmienia się Narrator i pada kolejne pytanie. Jeśli udzielona odpowiedź jest zła, lub nie padła żadna, gracz traci 3 punkty, tak jak wszyscy z „plusa”, a punkty zyskują „minusy”. Kolej na odpowiedź następnego gracza z jedną podpowiedzią. Ta sama procedura spekulacji i to samo podsumowanie odpowiedzi. Potem przychodzi kolej na graczy, którzy chcieli dwie podpowiedzi. Na końcu szansę mają osoby, które dostaną trzy pełne podpowiedzi. Bez względu na to, w którym momencie padła poprawna odpowiedź (jeśli taka w ogóle padła) Narrator zawsze otrzymuje dwa punkty. Oczywiście wygrywa osoba z największą ilością żetonów punktów!

Dreszczyk emocji, świetna zabawa i popis prawdziwej wiedzy to niekwestionowane zalety „iKnow”! Nie jest to prosty quiz, wymaga zastanowienia, kojarzenia faktów. Natomiast daje ogrom satysfakcji, a wręcz poczucie dumy („udało mi się!”). Zbierz znajomych, czy grono rodzinne i wytężcie mózgi! Niech okaże się, kto z was jest prawdziwym omnibusem!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie

Digit
32.00 PLN 28.00 PLN
Karaluszek kłamczuszek - Blefuj
35.00 PLN 31.90 PLN
Planeta
119.95 PLN 88.00 PLN
Totem
89.95 PLN 59.00 PLN