Obrazek gra planszowa Twilight Inscription (edycja polska)
Rebel

-23%

Cena nowej
  209.00 PLN 269.95 PLN
Najniższa cena z 30 dni: 209.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Powiadom o dostępności

Koszty dostawy
0.00 PLN - Darmowa dostawa InPost: paczkomat 24/7 !!! (>390pln)
0.00 PLN - Darmowa dostawa Kurier: DHL !!! (>390pln)
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
15.90 PLN - InPost: paczkomat 24/7
24.90 PLN - Kurier: DHL
26.00 PLN - Kurier: UPS
45.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Twilight Inscription (edycja polska) Twilight Inscription (edycja polska) Twilight Inscription (edycja polska) Twilight Inscription (edycja polska) Twilight Inscription (edycja polska)
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 5

Produkty rekomendowane dla Ciebie

Producent
Rebel
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

cywilizacyjne

karciane

kosmos

Kategorie świat
fantastyczno naukowe (Science Fiction)
Kod producenta
841333118624
Numer katalogowy
7209
Mechanika
odmienne zdolności graczy (Variable Player Powers)
papier i ołówek (Paper-and-Pencil)
rzucanie kostką (Dice Rolling)
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 1 do 8 osób
Czas gry
od 90 do 120 min.
Rok premiery
2022
Rok wydania
2022
Autor
James Kniffen
Nazwa oryginalna
Twilight Inscription
Ocena na BGG
7.33
Pozycja na BGG
11875
Poziom trudności
3.33 na 5
Pudełko zawiera
32 arkusze graczy
arkusz Mecatol Rex
8 suchościeralnych markerów
3 czarne kości
3 kości intensyfikacji
24 karty ras
25 kart wydarzeń
12 kart zadań
16 kart reliktów
12 kart polityki
8 kart pomocy
karta mówcy
szybki start
instrukcja
Pudełko 25.4 x 30.5 x 5.3 cm
Pudełko wymiary
25.4 x 30.5 x 5.3 cm
Waga około
1.42 kg
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Imperium Lazaxów, wzgardzone przez poddane mu dotąd rasy, obróciło się w pył. Nadeszły ciężkie czasy naznaczone konfliktami, zniszczeniem i bezsilnością. W Mrocznych Wiekach, które nastały, rasy galaktyki wycofały się do swoich światów, aby odzyskać siły. Teraz patrzą w gwiazdy i dostrzegają nową szansę: by odzyskać to, co zostało utracone i na nowo zbudować galaktyczną cywilizację. Szansę, by pozostawić po sobie trwały ślad.

Twilight Inscription to rozbudowana, rywalizacyjna gra typu roll-and-write, w której uczestnicy kontrolują po jednej z głównych ras z uniwersum Twilight Imperium. Każda z nich chce się stać najpotężniejszą siłą w galaktyce. Dąży do tego poprzez ekspansję, rozwój technologii, wzrost gospodarczy i wzmacnianie siły militarnej. Podstawowymi elementami rozgrywki są arkusze, na których gracze będą wpisywali rozmaite oznaczenia, starając się zdobyć jak najwięcej punktów.

Na czym to polega? 

  1. Podczas gry każdy uczestnik kontroluje jedną z ras. Mają one unikalne zdolności, które wiążą się z określonym stylem gry. W ten sposób już na początku zyskujemy dodatkowe możliwości, które warto jak najlepiej wykorzystać i uczynić z nich przewagę nad innymi.
  2. Rozgrywka w Twilight Inscription jest podzielona na rundy. W każdej z nich odsłaniana jest karta z wierzchu talii wydarzeń, która determinuje, co będzie się działo. W grze są 4 rodzaje kart wydarzeń: strategiczne, wojenne, rady i produkcyjne.
  3. Choć warunki i możliwości w danej rundzie są identyczne dla wszystkich graczy, sami decydujemy, jakie działania podejmiemy: na co wydamy surowce, w którym kierunku się poruszymy, w co zainwestujemy, jakie gałęzie przemysłu rozwiniemy itp. Każdy z graczy działa na własnym arkuszu.
  4. Naszym celem jest zoptymalizowanie ruchów i jak najlepsze wykorzystanie dostępnych możliwości tak, by zgromadzić jak najwięcej punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Rozbudowana, wielowymiarowa, ciekawa. Rozgrywka w Twilight Inscription to coś więcej niż zwykła wykreślanka! Dzięki wielu zmiannym, takim jak talie wydarzeń czy zadań, tytuł oferuje szerokie możliwości strategiczne i pozwala wypróbować różne style gry. 
  • Fani Twilight Imperium będą mieli okazję wrócić do znanego świata i wypróbować możliwości 24 ras o różnych właściwościach. Wśród nich znajdą się takie galaktyczne potęgi jak słynące z przebiegłości Emiraty Hakanów, żądni przygód członkowie Sojuszu Naaz-Rokha czy tajemnicze Widma z Creussa. To zupełnie nowa przygoda w znanym uniwersum i wiele nowych obszarów do odkrycia!
  • Z kolei Ci, dla których Twilight Imperium było grą zbyt rozbudowaną planszówką z pewnością docenią przystępność Twilight Inscription. Zasady są znacznie łatwiejsze do przyswojenia, a gra stanowi doskonały wstęp do tego ikonicznego świata!