http://www.boardgamegeek.com/xmlapi/boardgame/134453?stats=1
Obrazek gra planszowa Mały Książę

Cena nowej
63.90 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 6
Jest to samodzielna gra. Inne produkty z tej serii Mały książę >>
Producent
Rebel
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

dla dzieci

rodzinne (familijne)

Kategorie świat
na podstawie powieści (Novel-based)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
Pozycja na BGG
985
Poziom trudności
1.6 na 5
Ocena na BGG
6.92 na 3139 głosy
Nazwa oryginalna
The Little Prince: Make Me a Planet
Kod producenta
3770002176078
Numer katalogowy
829
Mechaniki
dociąganie kart (Card Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 25 do 35 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
Antoine Bauza, Bruno Cathala
Pudełko zawiera
80 kafelków
5 znaczników
instrukcja
Pudełko 16 x 23 x 5 cm
Pudełko wymiary
16 x 23 x 5 cm
Waga około
600 g
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Marzenia... 

Każdy marzy by posiadać gdzieś swój kąt… teraz masz niepowtarzalną okazję zbudowania własnej PLANETY! Mieszkaniec Asteroidy- „Mały Książę”- oferuje przyjemną grę dla małych i dużych marzycieli! Prosta, szybka, ozdobiona pięknymi ilustracjami, żywcem wyjętymi z książki pozwala na romantyczną podróż w gwiazdy, a każdemu z uczestników oferuje jego własną planetę!

„Mały Książę” to gra dla początkujących strategów, młodych i świeżych graczy. Pozwala rozwinąć umiejętności myślenia przestrzennego, konsekwencji podejmowanych decyzji, a przesycenie smaczkami z książki cieszy fanów, zachęcając do pierwszej lub ponownej lektury. Przeżyj swoją własną przygodę jako „Mały Książę”. Rozgrywkę zaczynamy od podzielenia wszystkich kartoników na poszczególne stosiki- krawędzi planety, środki planet, oraz na przyjaciół. W zależności od liczby graczy, stosiki te będą większe, lub mniejsze. Rozpoczyna najmłodszy gracz, ciągnąc z wybranego przez siebie stosiku tyle płytek ilu jest graczy. Odwraca je tak, by ujawniły swoją zawartość, a następnie wybiera jedną z płytek. Po wybraniu układa ją w swojej „strefie gracza”, czyli miejscu gdzie będzie budował planetę. Następnie w kolejności gracze czynią to samo. Ostatnia osoba zabiera ostatnią płytkę, a żeby jej to zrekompensować, teraz ona wybiera stosik i ciągnie z nich kartoniki, tym razem mając pierwszeństwo w wyborze. Gra toczy się dopóki, każdy nie zbuduje swojej planety, czyli kwadratu o szerokości 4 kartoników i długości 4 kartoników. Kto wygrywa? Na kafelkach z częściami planety mieszkają różne istoty- owieczki, baranki w pudełku, lisy, są umieszczane lampy i inne szczegóły, w zależności jakie wybraliśmy karty ze stosiku przyjaciół, takie dostajemy punkty! Ale uwaga! Musimy unikać wulkanów i baobabów ponieważ za nie są ujemne punkty, a wygrywa oczywiście osoba z najwyższą sumą punktów.

Przyjemna, spokojna przygoda z „Małym Księciem” to fantastyczny początek zarówno z grami planszowymi, jak i miły wstęp do lektury. Dlaczego jednym z przyjaciół jest Pijak? Dlaczego król daje dużo punktów za jedną różę, a za dwie już mniej… Dlaczego „Mały Książę” punktuje owieczki? Dlaczego Baobaby są złe? Zaciekaw dziecko jedną z piękniejszych książek w przyjemny sposób- grając w grę planszową!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie