Obrazek gra planszowa Unita

Cena nowej
119.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Producent
Portal
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

kościane

strategiczne

Kategorie świat
logiczna (Abstract Strategy)
kości (Dice)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
gry wojenne (Wargame)
Pozycja na BGG
15387
Poziom trudności
2.63 na 5
Ocena na BGG
5.59 na 114 głosy
Nazwa oryginalna
Unita
Kod producenta
7629999021952
Numer katalogowy
1900
Mechaniki
planowanie ruchu (Action / Movement Programming)
ruch po obszarach (Area Movement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 50 do 60 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Steve Brück
Pudełko zawiera
1 dwustronna plansza
64 kości
12 żetonów terenu
12 kart mocy
1 znacznik pierwszego gracza
1 instrukcja
Pudełko 30 x 30 x 7.5 cm
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.56 kg
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

„Unita” jest to niezwykła gra kościana.

A dlaczego? Ponieważ mimo, iż całość oparta jest na kościach, brak tu jakiegokolwiek elementu losowego. Wszystko zależy od strategii gracza, umiejętności przystosowania się do sytuacji, obserwacji przeciwników i chłodnej wojennej kalkulacji. Gra opowiada o szturmie różnych frakcji na magiczny portal. Podczas tego wyścigu oddziały graczy będą się ścierać, „podstawiać sobie nogi” i wykorzystywać zdolności specjalne. Musimy przetransportować jak najwięcej oddziałów przez magiczny portal- kto będzie miał największą liczbę oczek na przeteleportowanych kostkach wygrywa!

By rozegrać grę „Unita” będziemy potrzebować od 2 do 4 graczy. W zależności od tego ile osób bierze udział, taką planszę wykładamy na stół. Uczestnicy wybierają sobie frakcję (kolor) i otrzymują kości symbolizujące oddziały, karty specjalne (dające efekt trwały, bądź jednorazowo przechylające szale na naszą stronę) i karty miejsc (2 karty są takie same u wszystkich, oraz jedną, unikalną dla danej frakcji). Spośród kart specjalnych wybieramy jedna, natomiast karty miejsc rozkładamy (w tajemnicy przed innymi graczami) w wyznaczonych miejscach. By rozpocząć partię w „Unitę” potrzebujemy rozmieścić jeszcze kostki. Dzielimy je na oddziały po 4 kości, ustawiając je w kwadrat, tak by kości z czerwonymi wartościami były widoczne na górnej ściance. Grajmy! Każdy gracz porusza się po swoim torze (sąsiadując z innymi), w swojej turze można wykonać 3 akcje. Możliwe są dwie- ruch lub atak. Więc możemy się trzy razy ruszyć jednym oddziałem, po razie trzema, lub jednym przesunąć się o dwa i zaatakować. Dowolność kombinacji wpływa na strategiczny element gry. Jak prowadzi się atak? Musimy graniczyć z oddziałem wroga. Porównujemy wartości na kostkach i ten kto ma więcej wygrywa. Z jego kostką nic się nie dzieje, natomiast, kostka przegrana odejmuje jeden od czerwonej wartości i przewraca się ją na odpowiednią ściankę by oznaczyć, że otrzymała rany (czerwona wartość to 3, więc szukamy na kostce 2 i tak ustawiamy kość). Następną rzeczą jest zamiana szeregów- polega to na przesunięciu kostek walczących do tyłu, a jednostek z drugiej linii na przód, tak by teraz te świeże oddziały ze sobą graniczyły.

Brak elementu losowości zapewnia dobrą zabawę osobom lubującym się w długoterminowych strategiach. Ładne wykonanie, dwustronne plansze i mnogość wariantów (drużynowy, zaawansowany, familijny) sprawiają, że gra „Unita” może być wyciągana w każdym towarzystwie!

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie