Obrazek gra planszowa Spyrium

-13%

Cena nowej
99.00 PLN 87.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 2
Producent
Asmodee Editions
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

strategiczne

Kategorie świat
rozbudowa miasta (City Building)
ekonomiczna (Economic)
przemysł (Industry / Manufacturing)
science fiction (Science Fiction)
Pozycja na BGG
586
Poziom trudności
2.89 na 5
Ocena na BGG
7.1 na 5452 głosy
Nazwa oryginalna
Spyrium
Kod producenta
3558380018315
Numer katalogowy
1356
Mechaniki
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 70 do 80 min.
Edycja
1
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
William Attia
Pudełko zawiera
1 plansza
35 robotników (po 7 w każdym kolorze)
20 dysków (po 4 w każdym kolorze)
50 kryształów Spyrium
24 żetony z numerami 1, 2 i 3 (po 8 każdego rodzaju)
36 monet o nominale £1 i 10 monet o nominale £5
10 żetonów bonusu (po 2 w każdym kolorze)
1 karta pierwszego gracza
7 kart zdarzeń
7 kart technologii
17 kart postaci
35 kart budynków
5 kart startowych (po 1 w każdym kolorze)
Pudełko 19 x 27 x 5.5 cm
Pudełko wymiary
19 x 27 x 5.5 cm
Waga około
706 g
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Odkryto nowy minerał!

Rzecz dotąd uważana za śmieć okazała się być wysokoenergetycznym surowcem! Tu, w wiktoriańskiej Anglii świata alternatywnego, Spyrium oznacza bogactwo! Gracze wcielają się we właścicieli fabryk próbujących zaspokoić zapotrzebowanie na ten minerał, a przy tym zbić fortunę i zdobyć uznanie. Doskonała gra o prostych zasadach i rzadko spotykanym w grach steampunkowym klimacie!

Przed rozpoczęciem gry „Spyrium” należy podzielić karty na 4 talie- talię A, B, C oraz talię Wydarzeń. Wszystkie poza jedną układamy w stosy obok planszy, natomiast Karty Wydarzeń kładziemy w wyznaczonym miejscu tak, by pierwsze i drugie wydarzenie były widoczne. W pierwszej rundzie z Talii A pobieramy 9 kart i odkrywamy na środku w konfiguracji 3 na 3. Jeśli na jakiejś karcie w dolnej części pojawi się niebieskie kółeczko, umieszczamy na niej niebieskie żetony w ilości o jeden mniejszej od liczby uczestników. Gracze otrzymują karty pomocy określające ich początkowe dochody, zatrudnionych robotników, oraz ilość kryształków Spyrium. 4 otrzymane dyski w swoim kolorze kładzie się w czterech miejscach: na torze rund, na Fazie Pierwszej, na Torze Uznania, ostatni zostawia się przed sobą. Resztę żetonów i surowców pozostawiamy gdzieś z boczku, będą tworzyły bank. Gra trwa przez 6 rund (w okresie A gramy 3 rundy, w okresie B dwie, w okresie C jedną). Pierwszą fazą rozgrywki jest Lokacja, gracze mogą wykładać swoich robotników między dwie karty z odkrytych (3x3) aby z nich korzystać w kolejnych etapach rundy. Dyskiem możemy oznaczyć, że chcemy uczestniczyć w wydarzeniu. Jeśli wszędzie umieścimy swoje pionki, przemieszczamy swój znacznik z Fazy Pierwszej na Fazę Drugą i wykonujemy akcje. Będziemy je wykonywać zabierając robotnika z pomiędzy kart. Możemy zadeklarować, że „zbieramy fundusze”. Wyznaczamy wtedy naszego pionka i kartę z którą graniczył, aby zdobyć tyle monet ile pionków (bez znaczenia na kolor) znajduje się wokół tej karty. Inną akcją jaką gracz może podjąć to aktywowanie pomocnika, zbudowanie budynku, lub zdobycie technologii (płacąc koszt karty z lewego górnego rogu +ilość robotników graniczących z kartą). Zakupione budynki i technologie kładziemy po prawej i lewej stronie karty pomocy gracza. Jeśli skończyły nam się akcje, możemy spasować. Jeśli wszyscy wykonali co chcieli. Talię odkrytych kart składamy i układamy nowy kwadrat 3x3, kolejna runda.

„Spyrium” jest bardzo dobrze wykonaną grą. Ciekawy sposób podejmowania akcji, krótki czas rozgrywki i dobre wywarzenie na 2,3,4 bądź 5 graczy sprawią, że pudełeczko ze Spyrium będzie często wyciągane na stół. Sama gra jest w języku angielskim, natomiast nie ma to znaczenia podczas rozgrywki, dołączona polska instrukcja w pełni klarownie przedstawia zasady.

  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie