Obrazek gra planszowa Evo

Cena nowej
139.00 PLN
Rabat 0 %

Produkt niedostępny
Zapytaj o dostępność

Koszty dostawy
0.00 PLN - Odbiór osobisty (Warszawa)
9.90 PLN - InPost: paczkomat
15.90 PLN - Kurier: DHL
24.90 PLN - Kurier: UPS
35.00 PLN - Poczta Polska: Pocztex Ekspres 24
Liczba osób, które chcą mieć tę grę: 1
Producent
Asmodee Editions
Dział

gry planszowe

Kategorie sklep

rodzinne (familijne)

Kategorie świat
prehistoria (Prehistoric)
science fiction (Science Fiction)
Pozycja na BGG
1177
Poziom trudności
2.38 na 5
Ocena na BGG
6.97 na 2037 głosy
Nazwa oryginalna
Evo (second edition)
Kod producenta
9782914849807
Numer katalogowy
1063
Mechaniki
ruch po obszarach (Area Movement)
licytacja (Auction/Bidding)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Rok wydania
2011
Autor
Philippe Keyaerts
Pudełko zawiera
2 dwustronne plansze
1 wskaźnik klimatu
1 laboratorium biologiczne
5 żetonów plemienia
5 plansz dinozaurów
40 znaczników dinozaurów
48 żetonów genów normalnych i unikalnych
1 torba 88 punktów mutacji 15 kart wydarzeń
13 krążków klimatu
1 kostka walki
1 instrukcja
Pudełko 30 x 30 x 7.5 cm
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.5 kg
 
Zdjęcia gry pochodzą z serwisu BoardGameGeek, mają one tylko i wyłącznie charakter poglądowy szeroko rozumianej gry a nie konkretnego produktu.
Zdjęcia mogą przedstawiać modyfikacje gry, dodatki, rożne wersje lub rozwinięcia, różniące się od oferowanego produktu.

Gra o ewolucji dinozaurów

217 453 883 lata, 7 miesięcy i 26 dni przed naszą erą pierwsze dinozaury opuściły gościnne morza i wypełzły na ląd. Ich pierwszym wrogiem okazał się nieustabilizowany klimat, zmuszający je do bezustannego przemieszczania. Jednak pogoda nie była jedynym problemem. 

Aby przetrwać i rozmnożyć się, musiały ewoluować i to szybko. 

W grze EVO kontrolujesz przetrwanie i ewolucję gatunku dinozaurów nazwanego "dino". Kierujesz ich migracjami w regiony klimatu umiarkowanego, rozwijasz geny które najlepiej mogą przyczynić się do rozwoju twoich dino i je mutować, a także wypierasz inne stworzenia, które dopiero muszą poznać znaczenie terminu "gatunek dominujący". Pod koniec gry ty i twoje dino będziecie mogli okazać się zwycięzcami tylko wtedy, jeśli uda wam się ewoluować szybciej i z skuteczniej, niż pozostałym. 

Zasady

Każda tura podzielona jest na kilka faz, podczas których dino poruszają się, walczą, rozmnażają i ewoluują, aby zapewnić sobie cechy niezbędne do przetrwania pośród rozmaitych niebezpieczeństw prehistorycznego życia. Gracze zarabiają i wydają punkty mutacji, aby zaadaptować swe gatunki do panujących warunków. Nie wydaj jednak wszystkich – pod koniec gry zlicza się je, aby wskazać zwycięzcę. 

Cechy gry

Ostrożne licytowanie, rozwinięty instynkt przetrwania oraz zdolność planowania w przód to klucze do wygranej w EVO. Gra zawiera tylko nieliczne elementy losowe i łączy wszechstronną mechanikę z taktyką. Rozgrywka może być na tyle zróżnicowana, że kolejne gry się nie nudzą, tak więc EVO to doskonała zabawa dla całej rodziny. 

Dlaczego pokochasz tę grę?! 

  • Bardzo proste zasady pozwalają szybko rozpocząć rozgrywkę bez mozolnego wdrażania w mechanikę nowych graczy. Do gry namówisz nie tylko rówieśników, ale i starsze czy młodsze rodzeństwo, jak i rodziców!

  • Świetny pomysł na grę, jakim jest rozwijanie własnego gatunku dinozaurów, ubrano w bardzo atrakcyjną mechanikę. Gra oferuje nie tylko elementy strategiczne, ale także licytację (każdy walczy o pojawiające się co turę nowe geny), i odrobnię losowości powiązanej z planowaniem  - co turę zmienia się trochę klimat na naszej wyspie, który momentami jest nieprzewidywalny. Jeśli źle przygotujemy się do nadchodzących zmian klimatycznych, możemy stracić ponad połowę naszego gatunku!

  • Rewelacyjne rysunki na kartach i same tytuły kart w bardzo dowcipny sposób prezentują zmiany jakie karty wprowadzają do gry. Element, który z pewnością docenią dorośli gracze.  :)

  • Całość sprawia, że po zakończonej grze każdy z graczy, nie tylko zwycięzca, czyje ogromną satysfakcję z przeprowadzonej rozgrywki. I ma ochotę na kolejną!
 
Uwaga! W grze znajduje się niewielka liczba elementów z napisami w języku angielskim (np. niewielka liczba kart), jednak znajomość tego języka przez wszystkich graczy nie jest wymagana do gry - wszystkich niezbędnych informacji dostarcza polska instrukcja.
  Podziel się z innymi graczami swoim komentarzem o tej grze

Produkty rekomendowane dla Ciebie