30%
Aby skorzystać z rabatu podaj adres e-mail, z którego robisz zamówienia w naszym sklepie
Podaj e-mail
Rzecz o Rzeczpospolitej!
Czasy unii Polski i Litwy, jesteśmy potęgą władającą sporą częścią Europy Wschodniej… i w taki okres historyczny zostajemy rzuceni dzięki szybkiej, dynamicznej i przepięknie wydanej grze „Boże Igrzysko: Magnaci”. W tej opowieści o Rzeczpospolitej Obojga Narodów wcielamy się w głowę szlacheckiego rodu i aż do Targowicy, będziemy uczestniczyć w obradach Sejmu i Senatu, kształtować politykę wewnętrzną, rywalizować z innymi Magnatami o wpływy i utrzymywać granice przed zachłannymi sąsiadami.
„Boże Igrzysko” to gra dla 2 do 5 graczy, którą rozpoczynamy od rozłożenia ogromnej planszy przedstawiającej ówczesne państwo. Każdy uczestnik otrzymuje pionki budynków w swoim kolorze, oraz talie kart swojej familii. „Magnaci” przebiegają w turach, podzielonych na fazy. Pierwszą z nich jest wybór króla. Przed 4 epoki, panować nam będą władcy, najbardziej charakterystyczni w danym okresie. Kolejne fazy to Sejm, Senat i Interregium. Podczas nich uczestnicy, zagrywać będą karty, licytując się o funkcję w państwie, czy odpowiednie Prawa (w zależności od etapu). Ostatnią fazą jest Interregium- toczone są w niej spory wewnętrzne, jak i rozpatrywana jest sytuacja międzynarodowa. Łapczywi sąsiedzi spoglądając na nasze skłócone państwo widzą w nich swą przyszłą ziemię. Czy uda się udaremnić rozbiory? Czy może familijne niesnaski odwrócą naszą uwagę? Gra „Boże Igrzysko: Magnaci” kończy się po 4 epoce. Podliczane są punkty za dominacje w dzielnicach (określone ilością budynków, które już od drugiej fazy możemy układać na planszy). Osoba z największą ich ilością wygrywa. Uwaga! Jeśli w jakimkolwiek momencie dojdzie do rozbioru, gra kończy się porażą wszystkich!
Dzięki grze „Boże Igrzysko: Magnaci” możesz uczestniczyć w sporach Rzeczpospolitej Obojga Narodów i wziąć sprawy państwowe w swoje ręce! Zarządzaj jedną z wpływowych, historycznych rodzin i zapewnij jeszcze większą potęgę swojemu królowi. Przesycona negatywną interakcją, opatrzona ilustracjami i obrazami z epoki zapewni żywą lekcję historii.