nieNagaraja
Pudełko wymiary
21 x 27.5 x 7 cm
21 x 27.5 x 7 cm
Waga około
0.9 kg
Ocena
7.11
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
przygodowa (Adventure)
blef (Bluffing)
odkrywanie (Exploration)
labirynt (Maze)
Pozycja na BGG
1532
Ocena na BGG
7.11/10 na 2623 głosy
Nazwa oryginalna
Naga Raja
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
sieć ruchu (Grid Movement)
zarządzanie ręką (Hand Management)
plansza modułowa (Modular Board)
budowa dróg (Network and Route Building)
--------- (Sudden Death Ending)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
międzynarodowe
Instrukcja
polska
Wiek
od 9 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Rok premiery
2019
Rok wydania
2020
Autor
Bruno Cathala
Nazwa oryginalna
Nagaraja
Ocena na BGG
7.23
Pozycja na BGG
1298
Poziom trudności
2.04 na 5
Pudełko zawiera
* 2 plansze świątyni
* 18 relikwii
* 2 karty pomocy
* 18 kafelków pomieszczeń
* 12 amuletów
* 36 kolumn przeznaczenia
* 48 kart
* instrukcja

Opis

Na terenie Indii odkryto bliźniacze świątynie dwóch zapomnianych bóstw. Wszystko wskazuje na to, że znajdują się w nich bezcenne artefakty! Zarówno Ty, jak i Twój przeciwnik, wyruszyliście na poszukiwanie skarbów, zaczynając tym samym wyścig o wielką stawkę. Nie będzie łatwo - czeka Was poruszanie się w labiryncie dróg, a także... klątwa złego boga Garudy!

Nagaraja to dwuosobowa gra, w której eksplorujemy świątynie w poszukiwaniu cennych relikwii. Naszym zadaniem będzie pozyskiwanie i umieszczanie na planszy odpowiednich kafelków z drogami w taki sposób, by dostać się do artefaktów. Aby wygrać, musimy zebrać 25 punktów (sumowanych z wartości zdobytych przedmiotów). Chyba że ktoś z nas odkryje 3 relikwie oznaczone jako przeklęte – taka osoba automatycznie przegrywa pojedynek, a klątwa zapewni jej zmartwienia znacznie większe i ważniejsze niż poszukiwanie skarbu.

na czym to polega?

Podczas rozgrywki w Nagaraję każdy z uczestników porusza się po własnej planszy świątyni. Na środku znajdują się miejsca na kafelki pomieszczeń, a dookoła jej krawędzi można znaleźć 9 skrytek, w których umieszczono święte i przeklęte relikwie. Artefakty rozmieszczane są losowo na początku gry, oczywiście w tajemnicy.

W każdej rundzie na stole będzie pojawiał się jeden kafelek pomieszczenia – aby go zdobyć, należy pokonać drugiego gracza. W tym celu będziemy rzucali specjalnymi kolumnami o różnej wartości oraz wykorzystywali efekty kart z ręki. Gracz, który ostatecznie będzie miał więcej punktów przeznaczenia, zdobędzie kafelek i umieści go w swojej świątyni, torując sobie drogę do skarbu.

Gra kończy się automatycznie w momencie, gdy któryś z graczy zdobędzie 25 punktów lub kiedy ktoś odkryje 3. przeklętą relikwię. Jeśli któryś z uczestników położy 9. kafelek pomieszczeń, a żaden z warunków końca gry nie zostanie spełniony, zwycięża osoba, która do tej pory uzbierała najwięcej punktów.

dlaczego pokochasz tę grę?

  • Choć wydawać by się mogło, że główne zasady są bardzo proste, Nagaraja oferuje nam naprawdę wiele możliwości. Podczas rozgrywki będziemy opracowywali własne strategie w oparciu o dostępne kolumny, zdolności specjalne potężnych amuletów, a także karty, które trafią na naszą rękę. Mnogość dostępnych efektów sprawia, że kolejne partie są całkowicie różne. 
  • Bruno Cathala niezwykle umiejętnie wykorzystuje elementy losowe, jednocześnie nie podporządkowując im całej gry. Dzięki wykorzystaniu kolumn i kart, nigdy nie możemy być pewni, czy uda nam się osiągnąć zamierzony efekt, musimy więc zatem przygotowywać się na różne ewentualności. 
  • Poszczególne zdolności kart pozwalają na przeszkadzanie drugiemu graczowi w realizowaniu planów, co powinno usatysfakcjonować fanów interakcji.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-09-26 14:55:08