Blog o grach planszowych i współczesnej kulturze >>

Autor:

  1. Kolekcjoner - Osoba, która zbiera gry jak znaczki im rzadsza gra mająca większe i ładniejsze opakowanie, tym lepiej. Gra nie może być rozpakowana, musi mieć oryginalną folię, inaczej jest uważana jak kancer w filatelistyce i traci na wartości.

  2. Exhibicionista - Uwielbia “rozbierać” grę. Frajdę sprawia mu zdarcie folii, otwarcie pudełka, przeglądanie wyprasek i dotykanie drewnianych pionków. Najwięcej przyjemności sprawia mu wyciskanie żetonów z wyprasek, im twardsze, tym lepiej.

  3. Czytelnik - To, co ceni najbardziej w grach to instrukcja. Musi mieć postać niewielkiej książeczki, najlepiej z licznymi rysunkami i przykładami rozgrywki. Coś na wzór komiksu. Jego rozgrywka toczy się w głowie wraz z poznawanymi zasadami.

  4. Naturysta - Nie interesuje go opakowanie gry, często nie czyta zasad. Najlepiej poznaje grę, jak ktoś mu ją pokaże. Przyjemność gry czerpie z samej rozgrywki bez zbędnej otoczki. Gra często na pokazach i games roomach, gdzie są osoby chętne do tłumaczenia.

  5. Jeden numerek - Traktuje przygodę z każdym tytułem jednorazowo. Lubi przechodzić cały proces związany ze zdobyciem i poznaniem gry. Począwszy od zakupu, rozpakowania i poznania instrukcji, ale ostateczną rozgrywkę przeprowadza tylko raz.

  6. Optymalizator - Gra w jedne tytuł aż nie uzna, że nie da się zagrać lepiej. Testuje różne strategie i taktyki, choćby nie wiadomo jak były dziwne. Jego celem jest optymalizacja drogi do zwycięstwa lub maksymalizacji punktów.

  7. Podglądacz - Boi się zagrać woli patrzeć jak inni grają i głównie z ich zabawy oraz doznań czerpie przyjemność. Często chodzi między stolikami w “games romach“ i przysiada się, aby tylko popatrzeć nigdy, aby zagrać.