Do sklepów z grami trafi zupełnie nowa edycja Osadników z Catanu. Nowe polskie wydanie, będzie oparte o najnowszą niemiecką edycję tego bestsellerowego tytułu: w pudełku znajdą się plastikowe pionki symbolizujące drogi, osady oraz miasta; zmieniona zostanie oprawa graficzna, a do gry zostaną dołączone plastikowe podstawki na karty. Zaktualizowaniu uległy także instrukcja oraz almanach osadnika, który będzie teraz w pełni kolorowy oraz wzbogacony o kompleksowy przykład przebiegu gry. Za przygotowanie nowej szaty graficznej odpowiedzialny jest Michael Menzel – jeden z najbardziej uznanych ilustratorów gier.

Zmiana z dotychczasowej edycji drewnianej na plastikową została podyktowana decyzją firmy Kosmos, która postanowiła, że wszystkie dostępne w Europie edycje gry mają mieć plastikowe elementy oraz jednolitą szatę graficzną.

Oczywiście zmiany dotyczą nie tylko gry w wersji podstawowej, ale także dodatków i rozszerzeń. Jako pierwsza do sprzedaży trafi nowa edycja podstawowej gry Osadników z Catanu. W ciągu kolejnych miesięcy gra będzie poszerzana o dodatki, które były dotychczas dostępne do poprzedniej, drewnianej edycji. Po wydaniu Żeglarzy z Catanu oraz Miast i Rycerzy z Catanu planowane jest przygotowanie polskiej edycji najnowszego dodatku – Kupcy i Barbarzyńcy z Catanu.

Ważna informacja: Edycji plastikowej nie będzie można łączyć z dostępną obecnie edycją drewnianą! Związane jest to między innymi z całkowitą zmianą szaty graficznej oraz zastosowania zapięć ramek, które są inne niż te wykorzystywane obecnie.

Posiadacze edycji drewnianej jeszcze przez jakiś czas będą mogli dokupić dodatki i rozszerzenia do posiadanej edycji.

Osadnicy z Catanu to jeden z największych bestsellerów pośród nowoczesnych gier planszowych. Od czasu swojej premiery, która miała miejsce w 1995 roku, gra została wydana w ponad 30 krajach na całym świecie. Łączna liczba wszystkich egzemplarzy tego tytułu dawno przekroczyła kilkanaście milionów! Tytuł ten zdobył wiele prestiżowych nagród na całym świecie, między innymi Spiel des Jahres 1995 oraz polski tytuł Gry Roku 2005.

Informacja podana za galakta.pl